Co się dzieje z naszymi dziećmi?

Co się dzieje z naszymi dziećmi?

To pytanie zadaje sobie chyba większość rodziców i opiekunów nastolatków.
To samo pytanie powraca ze zdwojoną siłą, gdy czytamy kolejne doniesienia o coraz gorszej kondycji psychicznej polskich dzieci, braku wolnych łóżek na dziecięcych oddziałach psychiatrycznych czy – te najstraszniejsze – o następnym dziecku, które odebrało sobie życie. Coś jest nie tak...
Co jakiś czas powracają podobne wątki: samotność, krzywda, brak poczucia sensu oraz brak zaufania i wsparcia ze strony dorosłych.

Specjaliści mówią wprost: wszystko, w tym kryzys psychiczny, zaczyna się w domu, czasem w grupie rówieśniczej.

Nikt nie rodzi się z umiejętnościami rodzicielskimi, za to prawie wszyscy boimy się o swoje dzieci, co – paradoksalnie
– zamiast nas do nich zbliżać, często jeszcze bardziej nas od nich oddala.

Z inicjatywy Polskiej Akcji Humanitarnej i Gazety.pl, przy wsparciu merytorycznym Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej, powstał POMOCNIK DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW NASTOLATKÓW.
Wydawnictwo jest bezpłatne, można je pobrać ze strony:

www.publio.pl/pomocnik-dla-rodzicow-i-opiekunow-nastolatkow,p1012032.html