"Błękitne Tatry" - Szerpowie Nadziei dotarli na szczyt razem ze Skarbami!

W pierwszy weekend września Tatry, a w szczególności Dolina Roztoki, Dolina Pięciu Stawów Polskich i Dolina Rybiego Potoku zalała fala błękitnych Skarbów i Szerpów Nadziei.
Ten piękny projekt Krzysztof Sobczyk (nasz Animator Dobra) zrealizował z serca - OGROMNEGO SERCA, które ma dla innych ludzi. To prawdziwy społecznik, który z czystą intencją wpiera innych, by mogli przeżyć wspaniałe chwile i mieć piękne wspomnienia na zawsze! Dał możliwość osobom z niepełnosprawnościami spełnić Ich marzenie - być w Górach i dotknąć chmur.

W sobotę, 3 września na tatrzańskie szlaki weszło 210 uczestników projektu Szerpowie Nadziei.
Podzieleni na dwa główne kieunki: Dolina Pięciu Stawów Polskich i Morskie Oko w błękitnych koszulkach ruszyli po "swój własny Everest".
Pierwsze zespoły Szerpów Nosiczy już o 5.45 wystartowały z Głodówki. Pieszo, na wózkach lub na plecach Szerpów. W komplecie w ośrodku byli dopiero po 20.30... Ale każdy zespół osiągnął zamierzony cel (m.in. MorskieOko czy Kozi Wierch) i pomimo pojawiających się również trudności wszyscy zdrowi i niezwykle szcześliwy wrócili na kolację z gitarą i śpiewem.

Wyzwanie było ogromne. Fizycznie, organizacyjnie, finansowo. Ale 210 osób udowodniło, że można pokonać własne słabości i wejść na swój szczyt! Krzysztof zapowiada, że za rok odbędzie się kolejna edycja projektu co nas ogromnie cieszy i wzrusza!

W imieniu Skarbów - Dziękujemy. Cieszymy się, że jesteś członkiem naszej Akademia Animatorów Dobra. Podziwiamy i wspieramy!

#RobimyKonkretneDobro