Światowy Dzień Walki z Rakiem

Światowy Dzień Walki z Rakiem -4 luty.
Dzień ten ustanowiono na Światowym Szczycie Walki z Rakiem w lutym 2000 roku w Paryżu. Na spotkaniu przyjęto Kartę Paryską, zobowiązującą państwa, które ją podpisały do stworzenia programów zapobiegających i metod leczenia chorób nowotworowych.
Jest to dzień, w którym podejmowane są działania mające na celu zwiększenie świadomości na temat chorób nowotworowych, ich profilaktyki i leczenia.
W tym roku podkreśla się znaczenie zdrowego stylu życia i profilaktyki, które mogą znacząco zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby.

W tym dniu pragniemy też przypomnieć, że Fundacja JBB od maja 2023 roku prowadzi inicjatywę Trenerzy Mentalni Charytatywnie z Fundacja JBB, gdzie wspieramy osoby w kryzysie, którego przyczyną są również choroby nowotworowe.
Jesteśmy Tu dla Ciebie.